Kaç Net Kaç Puan?TYTYKS

TYT ilk 30 Bin İçin Kaç Net Gerekir?

TYT sınavı her yıl düzenli olarak yapılan ve amaç olarak ise temel yeterlilik sınavı belirlenen bu sınavda 2 yıllık olan bölümleri seçebilme imkanınız bulunmaktadır. Genel olarak AYT sınavına göre daha basit olan TYT sınavı üniversite için girilmesi zorunlu olan bir sınav türüdür.

Bu yazımızda ise sizlere kısaca TYT sınavında ilk 10 bine girmek için kaç net gerekir sorusunun cevabını paylaşacağız. Daha çok lafımızı uzatmadan konuya geçerek bakalım bizleri hangi dersten kaç netin beklediğini görerek bilgilendirme yapabiliriz. Veriler hesaplanırken diploma puanınız 93 olarak hesaplanmaktadır ki bu tür bir sıralama yapacak olan veya yapmak isteyen kişini diploma puanı bir sayıya yakın olması gerekmektedir.

TYT ilk 30 Bin için Kaç Net Gerekir?

TÜRKÇE MATEMATİK SOSYAL FEN
DOĞRU 33 30 15 15
YANLIŞ 0 0 0 0
NET 33,00 30,00 15,00 15,00

Tyt sınav kategorisi olarak sizleri Türkçe, Matematik, Sosyal ve Fen bilimleri olmak üzere 4 farklı ders kategorisi beklemektedir. Eğer sınav esnasında bu tabloda bulunan doğru sayılarını gerçekleştirebilirseniz ve net sayılarını yakalayabilirsiniz ilk 30 bin sıralaması için çok yakınsınız demektir.

Not: Diploma puanı bu verilerde 93 olarak hesaplanmıştır.

HAM PUAN YERLEŞTİRME PUANI
TYT 412,606 466,606

Yerleştirme ve ham puanınız ise bu tabloda verilen veriler ile yakın veya aynı olacaktır. Şimdi ise asıl önemli konulardan birisi olan sıralama tablosuna göz atarak hangi sıralamaya girdiğinizi görelim.

TYT SIRALAMALAR
HAM  30889
YERLEŞTİRİLMİŞ 30194

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu