YKS Hocam

TYT İlk 40 Bin İçin Kaç Net Gerekir?

TYT sınavı her yıl düzenli olarak yapılan ve üniversite tercihinde bulunmak için lise diploması olan herkesin tercih ettiği bir sınav türüdür. Üniversite sınavında TYT ve AYT olmak üzere iki farklı sınav vardır ki 2 yıllık üniversite tercihi yapacaklar TYT, 4 yıllık üniversite tercihi yapacak olanlar ise hem TYT hem de AYT sınavına girmeleri gerekmektedir.

Genel olarak sınava girmeden önce hazırlanan insanlar aklında ki üniversiteler için hesaplama yapmaktadırlar ki bunlar net ve sıralama hesaplamasıdır. Bizlerde sizler için üniversiteye girecek olan kişilerin ilk 40 bin sıralamasına girmek için kaç net gerekir sorusunun cevabını basit bir şekilde vereceğiz.

TYT ilk 40 Bin için Kaç Net Gerekir?

TÜRKÇEMATEMATİKSOSYALFEN
DOĞRU30301515
YANLIŞ0000
NET30,0030,0015,0015,00

Tyt sınavında ilk 40 bin sıralamasına girebilmek için türkçe, matematik, sosyal ve fen sorularından tablo üzerinde verilen netleri yapmanız gerekmektedir. Önemli bir husus olarak da diploma puanı 90 olarak belirlendiğini de sizlere söylemeliyim.

Bu sıralama için gerekli net sayısını açıkladıktan sonra asıl önemli olan sıralama tablomuzu da sizlerle paylaşmak isterim. Hem ham sıralama hem de yerleştirme puanı olarak sizler için paylaşmaktayız.

TYTSIRALAMALAR
HAM 40076
YERLEŞTİRİLMİŞ39343

Bu netleri ve diploma puanı olarak esas alındığında yerleştirme ve ham puanınız bu tabloda verilen istatistikler ile aynı veya çok yakın bir rakam olacaktır. Aldığımız ve sizler ile paylaştığımız bu rakamlar ösym sitesinden alınan veriler ile birlikte doğrulandığı için bu konuda aklınızda bir soru işareti kalmasın.

Yorum Yap