YKS Hocam

TYT ilk 50 Bine Girmek için Kaç Net Gerekir ?

TYT sınavı her yıl düzenli olarak yapılan ve amaç olarak ise temel yeterlilik sınavı belirlenen bu sınavda 2 yıllık olan bölümleri seçebilme imkanınız bulunmaktadır. Genel olarak AYT sınavına göre daha basit olan TYT sınavı üniversite için girilmesi zorunlu olan bir sınav türüdür.

Bu yazımızda ise sizlere kısaca TYT sınavında ilk 50 bine girmek için kaç net gerekir sorusunun cevabını paylaşacağız. Daha çok lafımızı uzatmadan konuya geçerek bakalım bizleri hangi dersten kaç netin beklediğini görerek bilgilendirme yapabiliriz. Veriler hesaplanırken diploma puanınız 90 olarak hesaplanmaktadır ki bu tür bir sıralama yapacak olan veya yapmak isteyen kişini diploma puanı bir sayıya yakın olması gerekmektedir.

TYT ilk 50 Bin için Kaç Net Gerekir?

TÜRKÇEMATEMATİKSOSYALFEN
DOĞRU30251616
YANLIŞ0000
NET30,0025,0016,0016,00

TYT sınavında ilk 50 bine girebilmek için yaptığımız net hesaplaması tablosunu sizlerle paylaşmış bulunmaktayız. Şimdi ise sıralama bakımından bir tablo paylaşmak istiyorum ki burada ise hem ham sıralama hem de yerleştirme sıralamasını görmenizi istiyorum.

TYTSIRALAMALAR
HAM 51002
YERLEŞTİRİLMİŞ49125

TYT Sınavı için ilk 50 bin net ve sıralama hesaplaması verileri bu şekilde sizleri beklemektedir. Paylaşım verilerimiz ÖSYM sitesinden alından güncel veriler ile birlikte paylaşılmaktadır ve diploma notunun 90 puan ile hesaplandığını da tekrardan hatırlatmalıyım. Sizlerde aşağıda bulunan yorum kısmına hangi sıralamaya girmek istediğinizi yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap